O MNIE

Urodziłam się w 1971 roku w Nowym Targu. Już w szkole podstawowej wiedziałam, czym chciałabym się zajmować w swoim dorosłym życiu, a mianowicie budową instrumentów lutniczych. Realizując swoje marzenia rozpoczęłam naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem w klasie lutniczej. Szkołę ukończyłam w 1991 roku.

W trakcie nauki zbudowałam gitarę klasyczną, skrzypce, a jako instrument dyplomowy wiolonczelę 3/4 za którą otrzymałam ocenę bardzo dobrą z wyróżnieniem, oraz usyskałam dyplom technika sztuk plastycznych, spacjalizacja lutnictwo artystyczne. Po ukończeniu liceum rozpoczęłam praktykę w pracowni stryja, znanego lutnika Jana Pawlikowskiego w Krakowie, gdzie zdobyłam gruntowne przygotowanie zawodowe.

Od 1995 roku prowadzę własną pracownię lutniczą, w której powstają takie instrumenty jak skrzypce, altówki oraz wiolonczele. Instrumenty wykonuję na indywidualne zamówienia. Moje instrumenty znajdują się w takich krajach jak: Hiszpania, Włochy, Tajwan, USA oraz Polska.

Od 2000 roku jestem członkiem Związku Polskich Artystów Lutników. Biorę udział w licznych seminariach lutniczych podczas których wymieniamy się doświadczeniami z kolegami lutnikami z kraju i z zagranicy.

Uczestniczyłam w licznych konkursach krajowych i zagranicznych (dokumentacja na kolejnej podstronie).